Після довгого очікування та кропіткого тестування компанія Mozilla представила на суд громадськості четверту версію свого браузера Firefox, розробка якого тривала більше року. Зовнішній вигляд програми змінився, робота браузера прискорилась, він отримав масу нових функцій і розширень.

За словами Mozilla, зовнішній вигляд нового браузера став простішим, зрозумілішим й приємнішим. За замовчуванням вкладки тепер розташовані вище рядка пошуку (хоча це можна легко виправити).

Варто відзначити також, що тепер інтерфейс браузера можна мінімізувати, забравши рядок стандартного меню (вона заміняється кнопкою Firefox, при натисканні на яку можна отримати доступ до найбільш необхідних функцій і настроювань). При цьому традиційне меню викликається просто натисканням клавіші alt. Ще одним досить зручним нововведенням є так звана панель додатків, на яку у вигляді кнопок можна винести посилання на сайти, які користувач тримає завжди відкритими.

Користувачам, які звикли працювати з масою вкладок, сподобається нова функція організації такої роботи, що дозволяє створювати групи в графічному режимі й швидко перемикатися між ними, що знімає необхідність відкриття двох або трьох вікон браузера.

За допомогою функції синхронізації можна обмінюватися настроюваннями, паролями, історією відвідувань, закладками й відкритими вкладками між різними пристроями з браузером Firefox через сервер Mozilla. Серйозній переробці піддалася система встановлення й пошуку розширень, а також персоналізації браузера.

Розроблювачі Firefox крім уведення нових функцій і переробки інтерфейсу також значно збільшили продуктивність браузера, у тому числі й в області обробки Javascript; у результаті внутрішніх тестів Kraker швидкість обробки Javascript в Firefox 4 збільшилася в порівнянні з Firefox 3.6.12 в 3, 5 рази, в Sunspider — в 3 рази, а в V8 — у 6 разів. Браузер швидше запускається, підтримує графічний рендеринг і швидше відкриває сторінки.

Скачати фінальну версію можна у версіях для Windows, Mac OS X і Linux.

Mozilla створили спеціальний сайт де користувачі можуть спостерігати за швидкістю завантаження нового браузера, станом на зараз J (пройшло менше доби) ситуація така:

А ви встановили собі новий Firefox?

Advertisements