Японські вчені повідомили про розробку нового хімічного матеріалу, який можна використовувати для створення дуже ємних та дешевих дисків, здатних зберігати інформації в тисячі разів більше, ніж сучасні DVD.

В Університеті Токіо говорять, що створений матеріал має чорний колір, але коли він пропускає через себе електричний струм або світло, тобто “запам’ятовує дані”, те стає коричневим.

З хімічної точки зору, новинка складається з особливої форми оксиду титану, здатної мати властивості напівпровідника і металу при кімнатній температурі, але залежно від різних умов, наприклад при дії на нього світлових хвиль певної довжини, міняти ці властивості.

“Це багатообіцяючий матеріал для створення нового покоління оптичних систем зберігання даних”, – говорить Шиничи Охоши, керівник розробки нового матеріалу.

Створений матеріал може міняти колір за допомогою світла та струму; залежно від кольору певних областей, можна говорити про те, чи записані якісь дані в конкретному секторі диска чи ні. Залежно від структури матеріалу, мінімальний розмір частин, що змінюються, може становити від 5 до 20 нанометрів у діаметрі. З обліком цього, традиційний 12-см диск може містити даних в 1000 разів більше, ніж диск Blu-ray.

Японські вчені говорять, що зараз допрацьовують технологію, щоб її можна було застосовувати для багаторазового перезапису. За словами вчених, на сьогодні для ринку оптичних накопичувачів такий матеріал, як оксид титану – новинка, тому що більшість дисків створені на базі з’єднань германія, телуру й сурми.

Advertisements